Özel Öğrenme Bozukluğu (Disleksi) Uygulayıcı Eğitimi

Özel Öğrenme Bozukluğu (Disleksi) Uygulayıcı Eğitimi

Öğrenme Bozukluğunu ana hatlarıyla tanıma, ayırıcı tanı, kapsamlı kuramsal bilgiler çerçevesinde vaka örnekleriyle tanı, pekiştirme ve eğitim müdahalelerini hedeflenmektedir. Eğitim birbirini takip eden iki oturumda gerçekleşecektir. Kuramsal bilgiler ve tanılama, testlerle değerlendirme konularının ele alınacağı birinci aşamadan sonra ikinci oturumda Öğrenme Bozukluğu tedavi yaklaşımları terapi örnekleriyle desteklenecektir. Pratikler vakalar üzerinden yapılacaktır.9 Mart 2018 Cuma


 

Konu:    Özel Öğrenme Bozukluğu(Disleksi) Uygulayıcı Eğitimi

İçerik: Öğrenme Bozukluğunu ana hatlarıyla tanıma, ayırıcı tanı, kapsamlı kuramsal bilgiler çerçevesinde vaka örnekleriyle tanı, pekiştirme ve eğitim müdahalelerini hedeflenmektedir. Eğitim birbirini takip eden iki oturumda gerçekleşecektir. Kuramsal bilgiler ve tanılama, testlerle değerlendirme konularının ele alınacağı birinci aşamadan sonra ikinci oturumda Öğrenme Bozukluğu tedavi yaklaşımları terapi örnekleriyle desteklenecektir. Pratikler vakalar üzerinden yapılacaktır.

Ele Alınacak Konular:

 • Öğrenme Bozukluğu kuramsal yaklaşımları
 • Okul öncesinde belirtiler
 • Okul çağı çocuğunda belirtiler ve ayırıcı tanı
 • Öğrenme Bozukluğu tipleri
 • Okuma bozukluğu ve nedenleri ( Disleksi)
 • Yazı bozukluğu ve nedenleri (Disgrafi)
 • Aritmetik beceri bozukluğu ve nedenleri ( Diskalkuli)
 • Sözel Olmayan Öğrenme Bozukluğu
 • Öğrenme Bozukluğunu değerlendirmede kullanılan testler
 • Raporlama teknikleri
 • Okul ve aile ile işbirliğinde yaklaşımlar
 • Müdahale yöntemleri ve eğitsel program oluşturma
 • Vaka örnekleri üzerinde tanı değerlendirme pratikleri

 

Katılım Koşulu: Alanda çalışan Psikolog, Pdr uzmanı, Sosyal Hizmet Uzmanı, Sınıf Öğretmeni, yüksek lisans ve doktora öğrencileri, Sınıf Öğretmenliği, Sosyal Hizmet, Psikoloji ve PDR 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile alanda çalışan özel eğitim uzmanlarına yöneliktir.

Adres:

Kılıçdede Mah. Saadet Cad. Firuze Apt. No:138 Kat:5/5 İlkadım/SAMSUN

Eğitim Tarihi: Eğitim Talepleri toplanmaya devam ediyor.

Eğitim Yeri: MAVİTAÇ SAMSUN, Programın açılabileceği diğer iller; Trabzon, Ordu, Tokat, Amasya ve Çorum

Eğitimlerimiz kar amacı güdülmediği için uygun bağışlar karşılığında yapılmaktadır. Kendinizi geliştirirken Mavi Taç'ın sivil toplu faaliyetlerinin sürdürülebilirliğine katkı sunmuş olmanızı önemsiyoruz. 

Programlarımız isteğe bağlı oalrak üniversite onaylı sertifika ve ücret iade garantildir. 

Ayrıntılı Bilgi ve Başvuru için:

0850 840 84 55

0542 362 7 362

mavitaccom@gmail.com

 

Aile, Çocuk, Ergen, Genç ve Yetişkinler İçin Ücretsiz Psikolojik Danışma, Psiko-Sosyal Terapiler, Zeka ve Kişilik Testleri, Okul, Kreş ve Diğer Kurumlara Yönelik Tüm Hizmetleri Aşağıdaki Linklerden İnceleyebilirsiniz

Detaylar İçin: 0850 840 84 55

Hakkımızda Daha Çok Bilgi Alın

Gönüllü Uzmanlarımız ve Özgeçmişleri

Sivil Toplum Farkındalık Çalışmalarımız

Çocuk, Ergen ve Gençler İçin Psiko-Sosyal Terapiler

Aile, Çift ve Bireysel Psiko-Sosyal Terapiler

Mesleki ve Kişisel Gelişim Eğitimlerimiz

Kurumsal Gelişim ve Eğitim Hizmetlerimiz

Aile, Çocuk ve Öğretmenler İçin Yaratıcı Drama

Basında Yer Alan Bazı Haberlerimiz

İş Birliği ve Referanslarımız

Aile, çocuk, ergen, genç ve diğer yetişkinlere sunulan tüm kişilik ve psikolojik testler, danışmanlık ve terapi hizmetleri, bireysel ve kurumsal gelişim eğitimleri içerikleri bakımından planlı, bilimsel ve etik kurallar çerçevesinde disipline edilerek yapılandırılmıştır. Sunum ve etkinlikler, terapi ve danışmanlıklar alanında uzman akademisyenler, sosyal hizmet uzmanları, psikologlar, pedagoglar ve alanında uzman diğer profesyoneller tarafından yürütülmektedir. Bilgi ve becerisiyle bizi destekleyen akademisyen, sosyal hizmet uzmanı, psikolog, sosyolog, eğitimci, hukukçu ve diğer uzmanlarımız hakkında detaylı bilgi almak için bu linke bakmalısın, belki aramıza katılmak istersin.
 
Mavi Taç bir sivil toplum fikri olup temel yaklaşımı “Gelişmiş Bir Toplum İçin Çocuklara Doğru Bir Adım Daha!” prensibine dayanmaktadır. Sağlıklı, sorun çözme becerisi gelişmiş, farkındalık düzeyi yüksek yetişkinler o derece sağlıklı çocuklar demektir. Bizim için her bakımdan (fiziksel, ruhsal ve sosyal) sağlıklı çocuklar ise o derece gelişmiş bir tolum anlamı taşımaktadır. Bu temelde öncelikle sosyo-ekonomik düzeyi düşük tüm kesimlere ücretsiz sivil toplum farkındalık hizmetleri sunmaktayız. Kamu yararına sunulan sivil toplum faaliyetlerinin kuruluş tüzüğü çerçevesinde geniş bir yelpazesi bulunmakta fakat şimdilik sadece Samsun İlimizde hizmet verebilmekteyiz. Ayrıca tüm bu hizmetleri sürdürülebilir kılmak için bazı özel eğitim ve danışmanlık hizmetlerini tüzük çerçevesinde belirlenen şekliyle bağış karşılığında sunma imkanına sahibiz. Diğer tüm ayrıntılar için 0850 840 84 55 veya 0542 362 7 362 nolu telefonlardan bilgi alabilir ayrıca bu linkten konum ve adres bilgilerine göz atabilir belki bizi ziyaret etmek isteyebilirsin. 
 
Kişisel ve kurumsal gelişim programlarımız psikososyal grup çalışması temelinde yürütülmekte olup programlarda drama, rol-play, ısınma oyunları, interaktif uygulamalar, beyin fırtınası, takım çalışması ve en güncel yöntemlerle desteklenmektedir. Önceki eğitim programlarımızdan bazı örnekler görmek için buraya, hakkımızda çıkan haberlere bakmak için bu sayfaya tıklayın. Son olarak sosyal medya hesaplaımızı takip etmeyi unutmayın.

 

Hesap Adı: Mavi Toplum Aile ve Çocuk Derneği          
IBAN NO: TR16 0001 5001 5800 7302 8484 51